Loft na faře


Datum: 2015
Investor: soukromý
Lokalita: PRG CZ
Fáze: studie / prováděcí projekt / realizace
Koupelna: Michaela Kohoutková / FLEXI koupelny

Základem řešení je jediná místnost ve tvaru L s kuchyní, ložnicí, obývacím pokojem, koupelnou a šatnou. Byl vytvořen velký prostor otevřený do výšky a vytvářející tak úchvatnou atmosféru. Pro koupelnu byl ve středu celého prostoru vytvořen zděný box bez stropu, takže i koupelna nabízí výhled na odkryté trámy krovu.

Nejvýznamnějším prvkem interiéru jsou odkryté všechny trámy krovu. Téměř všechny trámy až na několik příliš poškozených, které bylo nutné vyměnit, jsou původní. Plochy mezi krokvemi jsou zateplené a obložené bílými prkny. Podlaha s podlahovým vytápěním je vinylová. Na části plochy v místě obývacího pokoje je prkenná podlaha, v části pod krbem je z bezpečnostních i praktických důvodů podlaha plechová. Pro povrchovou úpravu centrálního zděného boxu skrývajícího koupelnu byla zvolena imitace betonu.

Autorka řešení koupelny Ing. Michaela Kohoutková zvolila volně stojící vanu Duravit se stojanovou baterií. Do koupelny je dále kromě umyvadla a vyhřívané záchodové mísy na dálkové ovládání také sprchový kout a nika na pračku.

Dominantou obývacího pokoje jsou moderní krbová kamna švýcarské firmy Attika. V boxu ukrývajícím koupelnu je umístěna nika jako sklad polen pro krb. Do prostoru obývacího pokoje byla zvolena sedačka Rolf Benz. Postel je umístěna do části prostoru, kde je nekrásnější výhled do otevřeného krovu. Za postelí pod šikminou jsou skryté komody na ukládání oblečení. Skrytý úložný prostor ještě více umocňuje volnost a vzdušnost celého bytu.


interiér / rekonstrukce / rezidenční Loft Žižkov
interiér / rezidenční Otevřený obytný prostor
interiér / rekonstrukce / rezidenční Byt pro dva